Megachłopiec i Wszechkarton

by - 18:19:00

dobra książka dla dzieci

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Dzieci są najlepszym dowodem na to, że pieniądze i drogie rzeczy nie są wyznacznikiem wspaniałej zabawy.

Maluchy potrafią wykonać zabawkę dosłownie ze wszystkiego. Zwykły patyk posłuży za super miecz lub różdżkę wróżki. W plastikowym wiaderku ugotują pyszną piaskową zupę. Jednak od zawsze niezastąpionym elementem dziecięcych zabaw jest karton. O tym jak działa dziecięca wyobraźnia, która ma pod ręką karton opowiada książka "Megachłopiec i Wszechkarton" autorstwa Pawła Krupskiego. 

książka dla dzieci

książka dla dzieci

Chłopiec odnajduje karton i dzięki swoim "super mocom" staje się Megachłopcem!! Megachłopiec zamienia swój karton w Wszechkarton, z którym przeżywa wiele niesamowitych przygód. Wyruszają razem w szaloną podróż. Najpierw zwiedzili miasto. Aby zbytnio się nie męczyć karton szybko zamienił się w lokomotywę. Gdy wyjechali z miasta udali się w dalszą podróż. Karton na początku był statkiem, później bardzo szybko zmienił się w profesjonalną łódź podwodną. Potrafi zamienić się dosłownie we wszystko. Chłopiec i jego karton mieli znacznie więcej szalonych i ekscytujących przygód. Nie zamierzam Wam ich wszystkich opisywać, ale rozbudzić ciekawość małych czytelników i ich rodziców. 

książka dla dzieci

Książka ta pokazuje, że wystarczy najprostsza rzecz i trochę wyobraźni, aby przeżyć niezapomniane przygody. Lot w kosmos ?! Wystarczy zamienić swój karton w rakietę i w kilka chwil dzieci znajdą się w nieograniczonej przestrzeni kosmicznej. Zwiedzanie dalekich krain?! Zamieńcie karton w megapojazd, który dowiezie dziecko w każde miejsce na Ziemi. Ogranicza was jedynie wyobraźnia.

książka dla dzieci

Będąc mamą bardzo kreatywnego chłopca mogę powiedzieć, że o kartonach wiem dosłownie wszystko! Kartony w naszym domu najczęściej zamieniają się w bazy lub wymyślne pojazdy. Często też latają na księżyc ;) Mojej 4latce natomiast karton zawsze służy za domek dla lalek i bobasów, a jeśli jest odpowiednio duży to również dla niej samej. 

książka dla dzieci

Książka  "Megachłopiec i Wszechkarton" pozwoli jeszcze bardziej rozbudzić dziecięca wyobraźnię. Pokazać, że nie tylko zabawki kupione w sklepie dają moc atrakcji i zabawy. Nawet ze zwykłym kartonem dziecko może przeżyć masę szalonych przygód. W świecie internetu, konsol i wszechobecnej techniki, bardzo trudno jest rozbudzić w dzieciach kreatywność. Wszystko czego zapragną mogą przecież kupić w sklepie. Dlatego tak ważnym jest by uczyć je od najmłodszych lat zabawy jak najbardziej kreatywnej i rozbudzać w nich nieograniczone przecież pokłady wyobraźni. Polecam książkę, ozdobioną przepięknymi ilustracjami, które dodatkowo rozkręcają wyobraźnię ;) 

You May Also Like

2 komentarze

  1. zwykły karton może być domkiem, wiele można z niego wyczarować, a ta książka może do tego zainspirować

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam już o tej książeczce - wydaje sie być bardzo fajna. I podoba mi się, że wspiera fajną inicjatywę :)

    OdpowiedzUsuń