Bajkowy angielski z wydawnictwem Zielona Sowa

by - 12:02:00

zwierzogród


Czy nauka musi być nudna? A może łatwiej i przyjemniej będzie się uczyć razem z bohaterami ulubionej bajki? W wydawnictwie Zielona Sowa pojawiło się rozwiązanie, które może uprzyjemnić naszemu dziecku naukę języka angielskiego. Słownik angielsko-polski z bohaterami bajki Zwierzogród. Oskar jest wielkim fanem tej bajki, dlatego gdy wczoraj przyszła paczka z książką szalał z radości. Tak, zgadza się mój syn uwielbia książki i nasza biblioteczka powiększyła się o kolejną, jak się już wczoraj okazało, niezbędną pozycję na liście Oskara.Teraz w szkołach jest bardzo duży nacisk na naukę języków obcych, dlatego od początku szukałam różnych alternatyw żeby zachęcić Oskara do tego, aby nauka "weszła mu w krew" i nie była jedynie przykrym obowiązkiem.

Obecnie my jako rodzice mamy ogromne możliwości, aby uprzyjemnić naszym dzieciom naukę. Nie musimy bazować tylko na szkolnych podręcznikach. Możemy wybierać spośród wszelkiego rodzaju pomocy naukowych dostępnych na rynku wydawniczym. My zdecydowaliśmy, że w nauce języka angielskiego pomogą mu bohaterowie ulubionej bajki Zwierzogród.


Nasz wybór okazał się być trafiony, ponieważ poza tym, że Oskar jest zachwycony bajkowym słownikiem to i mama jest zachwycona jego merytoryczną treścią. Zacznijmy jednak od początku, czyli od okładki.

Zwykło się mawiać , że nie należy oceniać książki po okładce. My zrobimy wyjątek ponieważ okładka w tym wypadku jest tak samo zachęcająca, jak sam środek książki. Witają nas na niej króliczka Judy Hoops i lis Nick Bajer - główni bohaterowie bajki Zwierzogród. Okładka jest miękka co jest dużym plusem, ponieważ twarda oprawa to dodatkowy ciężar do dźwigania dla naszego dziecka. Plecak pierwszoklasisty waży teraz tak dużo, że nie ma potrzeby ich dodatkowo obciążać.

W środku również witają nas bohaterowie naszej bajki. Na wstępie dziecko znajduje instrukcję - "Jak korzystać z naszego słownika", oraz wyjaśnienie wszystkich znaków transkrypcji fonetycznej. Na każdej ze stron mamy motyw ze Zwierzogrodu. Wyrazy są pogrupowane alfabetycznie , a każdej literce przypisany jest inny kolor. Przy każdym wyrazie, oprócz tłumaczenia na język polski znajdziemy transkrypcję fonetyczną - czyli, jak wymawiać dane słowo w j. angielskim i to,  co uważam za bardzo przydatne -  przykładowe użycie wyrazu w zdaniu.

Oprócz samego tłumaczenia wyrazu słownik jest wzbogacony o szereg innych przydatnych dla naszego dziecka informacji, zostały one urozmaicone o ilustracje, co znacznie ułatwi naszemu maluchowi zapamiętywanie:
- przykładowe scenki z życia codziennego, wraz z dialogami w języku angielskim i polskim
- nazwy zwierząt
- nazwy części ciała człowieka
- nazwy przedmiotów
- nazwy ubrań
- nazwy żywności
- nazwy związane z domem
- nazwy związane z miastem

Ponadto na końcu książki znajduje się dodatkowe słownictwo pogrupowane tematycznie : dni tygodnia, miesiące, liczby, liczebniki, kolory i kształty, szkoła,kraje, sporty.

Słownik kończy się indeksem polskich wyrazów, dlatego z łatwością dziecko może odnaleźć tłumaczenie polskiego wyrazu na j. angielski.

Słowniczek jest kolorowy, ale jednocześnie nie jest przesadzony i nasycony ozdobnikami co powoduje, że jest przejrzysty i bardzo czytelny. Jest tez bardzo obszerny bo zawiera, aż 176 stron, na których umieszczone jest aż 1500 słówek.Chyba najlepszą rekomendacją dla tej pozycji jest uśmiechnięta buzia Oskara. Nawet, Ci najmłodsi, którzy jeszcze czytać nie potrafią byli zainteresowani  :)

zwierzogród

zwierzogród

zwierzogród

zwierzogród

zwierzogród

zwierzogród

zwierzogród


You May Also Like

20 komentarze

 1. bardzo podobają mi się ilustracje, muszą przyciągać wzrok dziecka żeby łatwiej było się uczyć. Tu są cudne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super opcja dla mojej starszej córki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nina widać że zaciekawiona <3

  OdpowiedzUsuń
 4. wow, świetna książeczka. jak moja zacznie mówić to na pewno będę chciała przeplatać jej trochę angielskiego i tak jest w szkołach, wiec jak za wczasu "liźnie" troche tego jezyka to nic sie jej nie stanie :D .

  OdpowiedzUsuń
 5. Super sprawa :D
  Muszę sama poszukać takich książeczek dla Anastazji :D
  Bardzo zależy mi żeby znała biegle angielski

  OdpowiedzUsuń
 6. Znajomość angielskiego to w dzisiejszych czasach podstawa😁 super sposób na naukę

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj moj mój to mówi dość dobrze w języku angielskim, twierdzi, ze jest najlepszy w klasie. A to zasługa przedszkola w sumie. Jaki, ze mieszkamy na wiosce zazwyczaj duzo mam w domu w większości siedziało. Ale jakby książeczka byla z minionkami to moj byłby przeszczęśliwa. Grunt to przyciągnąć zainteresowanie. Uczyłam dzieci niemieckiego, więc wiem w czym rzecz 😍

  OdpowiedzUsuń
 8. Mówi się że nie ocenia się książki po okładce ale ta...ma cudowną okładkę.
  Napewno w sklepie przykuła b moją uwagę. Powiedz mi gdzie można kupić taką książke.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ekstra! Szkoda, że za moich czasów nie było takich fajnych książek buuu...

  OdpowiedzUsuń
 10. Super ! chociaz mój gabi jeszcze za mały :))

  OdpowiedzUsuń
 11. Super remomendacja . Tez chętnie zamówię coś dla mojego synka. Bardzo ciekawie to opisałaś ! Dzięki !!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka jest świetna! Gdyby w szkołach wprowadzili takie książki,tylko np.z różnymi okładkami,tak żeby każdy dziecku przypadły do gustu, to nauka tego języka byłaby dla dzieci prawdziwą przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Super książka. Uwielbiam takie, które nie tylko bawią, ale i uczą! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. super książeczka, nauka przez zabawę to jest to

  OdpowiedzUsuń
 15. Szkoda, że ja już za duża na takie książki ;D

  OdpowiedzUsuń
 16. Jako nauczyciel angielskiego jak najbardziej jestem za:-)))) Same lekcje w szkole nie wystarczą, aby dziecko dobrze nauczyło się języka musi mieć stały kontakt z językiem obcym więc im więcej się z dzieckiem ćwiczy tym lepiej:-)))
  Pozdrawiam:-)))

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja uwielbiam takie książki. Nie dość ze uczą to jeszcze bawią.

  OdpowiedzUsuń
 18. Oo książeczka jak dla mnie strzał w dziesiątkę, wydawnictwo miało świetny pomysł :)
  Nauka poprzez zabawę, jestem zdecydowanie na tak! 😁
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 19. W taki sposób nauka napewno będzie łatwa i przyjemna 😊

  OdpowiedzUsuń
 20. Nasze dzieci też miały podobne książeczki. Chętnie oglądały obrazki, a mama czytała, co to.

  OdpowiedzUsuń