Nauka to świetna zabawa - Squla.pl

by - 01:24:00


Wielkimi krokami zbliża się kolejny już dla nas rok szkolny. Oskar od września zaczyna naukę w drugiej klasie szkoły podstawowej. Wszyscy rodzice zapewne wiedzą jak ciężko jest nakłonić rozbrykanego 8 latka do nauki. Jednak jeżeli chodzi o czas spędzony przy komputerze lub tablecie dzieci nie znają ograniczeń. Warto zadbać o to, by połączyć przyjemne z pożytecznym - taką alternatywą zarówno dla dzieci jak i rodziców jest platforma internetowa Squla.pl

Na platformę trafiłam w internecie zupełnie przypadkowo i postanowiłam sprawdzić, czy mojego 8 letniego łobuza zainteresuje taka forma spędzania czasu przed komputerem. Okazało się, że nauka poprzez zabawę stała się nieodłącznym elementem uzupełniania szkolnej wiedzy Oskara.

Squla to platforma edukacyjna, przeznaczona dla dzieci od wieku przedszkolnego, aż do 6 klasy szkoły podstawowej. Znajdziemy na niej zadania ze wszystkich przedmiotów szkolnych, dostosowane do wieku naszego dziecka. Zadania posiadają różne poziomy trudności, które możemy dostosować do wiedzy naszego dziecka. Squla oferuje dzieciom różnego rodzaju filmy edukacyjne, quizy, gry i misje, w których każde dziecko z chęcią weźmie udział.

Squla jest portalem bardzo przejrzystym i kolorowym. Na pewno każdy mały bywalec platformy świetnie poradzi z poruszaniem się wśród świata wesołej nauki.

Należy podkreślić, że wszystkie zadania i materiały zgromadzone na platformie są zgodne z Podstawą Programową MEN 2017/2018. Co za tym idzie będą świetnym uzupełnieniem szkolnej wiedzy, mogą również pomóc dziecku w powtórce materiału. 


Zwykłe siedzenie przed książkami to dla dziecka katorga. Squla to nauka i zabawa w jednym, więc czas spędzony na rozwiązywaniu zadań dziecko traktuje jak najlepszą rozrywkę. Nie musimy gonić dziecka do książek tylko wołamy je do komputera - które dziecko odmówi? Mój syn na pewno nie!

Dodatkową motywacją dla dziecka są monety, które zbiera się na platformie za każde poprawnie wykonane zadanie. Nasza pociecha może je później wykorzystać na realne prezenty w sklepiku Squli.Będąc rodzicem również możemy utworzyć dla siebie darmowe konto rodzicielskie dzięki któremu będziemy mogli monitorować postępy naszego dziecka w rozwiązywaniu zadań. Możemy sprawdzać, które zagadnienia przychodzą  naszemu dziecku z łatwością, a na które musi poświęcić więcej czasu. Aby zmotywować naszego małego ucznia, mamy również  możliwość, za pomocą swojego konta rodzicielskiego wysyłać dziecku wirtualne pochwały.

W przypadku mojego syna, którego do nauki zaprosić naprawdę ciężko, a od monitora komputerowego najchętniej by nie odchodził Squla okazała się świetnym rozwiązaniem. Postawienie na naukę w formie zabawy przynosi w naszym przypadku bardzo pozytywne rezultaty. A ja jako mama jestem spokojna bo wiem, że moje dziecko czas spędzony przed komputerem wykorzystuje w pozytywny dla siebie sposób.


Co myślicie na temat tej platformy? Czy również uważacie zabawę za najlepszą formę nauki?


You May Also Like

24 komentarze

 1. Na pewno polecę tą platformę mojej kuzynce - ma córkę w wieku 9 lat, która bardzo lubi się uczyć, toteż korzystanie z tej platformy zdecydowanie ją zainteresuje :) Super, że są też te monety za zadania - to z pewnością motywujące dla dzieci do osiągania coraz lepszych wyników :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój 8 latek jest zachwycony, a wiadomo każda dodatkowa pochwałą to dla dziecka wyróżnienie.

   Usuń
 2. Super sprawa, dzieci szybciej i chetniej się uczą jeśli coś ma formę zabawy. Wystarczy codziennie po pół godziny na takiej platformie, a żadne sprawdziany nie będą straszne dla Twojego syna. Te dodatkowe nagrody- zachęcają do częstego zaglądania i zdobywania kolejnych poziomów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, dziecko tak świetnie się bawi, że nawet nie wie kiedy się nauczyło tylu nowych rzeczy.

   Usuń
 3. Ostatnio trafiłam gdzieś na reklamę tej platformy. Dzięki Twojej recenzji z pewnością polece ja dla mojego syna ktory za chwilę zaczyna czwarta klasę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja trafiłam na nią całkiem przypadkowo, ale zostajemy na dłużej. Oskar uwielbia zadania na Squla.

   Usuń
 4. O fajnie, że istnieje coś takiego. Polecę znajomym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem rodzicem i dzięki tej recenzji z pewnością skorzystam z tej platformy ! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się , że Cię zacheciłam. Mam nadzieję, że Twoim córkom się spodoba.

   Usuń
 6. uważam, że najbardziej przyswajalna jest własnie nauka poprzez zabawę. Plus forma nagród to idealne rozwiązanie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nauka przez zabawę, to dla mnie po prostu coś wspaniałego. Kiedy w taki sposób uczymy się z małym dzieckiem, ono nawet nie zdaje sobie sprawy, że spędzając tak miło czas, tak wiele się uczy i zapamiętuje :) Fajna opcja z monetami, to dodatkowa motywacja :D

  OdpowiedzUsuń
 8. ja zaluje, że za moich czasów nie bylo czegos takiego. teraz dzieciaki mają mnostwo programów do nauki, kursów i nie korzystają, a szkoda. mam nawet jakieś dwie gry z serii squla :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Doskonale znamy ta platformę. Korzystaliśmy z niej już kilkakrotnie i moj syn bardzo ja sobie chwali. Również polecam każdemu, kto pozwoli na komputer oczywiście nie za długo. W tym przypadku to nauka, więc warto dziecku pozwolić 😊 świetna recenzja! Oby dotarł a do jak największego grona czytelników

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny pomysł z łączeniem nauki z zabawą. Wiem z doświadczenia, że na samą myśl o czytaniu regułek z podręcznika odechciewa się żyć XD

  OdpowiedzUsuń
 11. Moje dzieci chyba są jeszcze za małe.

  OdpowiedzUsuń
 12. Z pewnością siedzenia przed komputerem żadne dziecko nie odmówi. A takiego "siedzenia" warto wypróbować z każdym dzieckiem. Świetna sprawa z tą platformą:) To jak przemycać warzywa dla dzieci w zupach w kremie:) W bardzo sprytny sposób dziecko będzie przyswajało wiedze i dostawało za to nagrody, super sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, że nauka po przez zabawę to najlepsza metoda.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dobrze wiedziec ze jest taka platforma. Moja corka idzie w tym roku do trzeciej klasy a syn do zerówki takze u nas nauka zaczyna sie pełną parą

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetny post! Dokładnie nie da się prawie tego zrobić by nakłonić by się uczył i chodził do szkoły... jak ja miałam osiem lat to nie chciało mi się chodzić do szkoły i wg :D pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Póki co moja dwu latka jest na to za mała ale napewno będziemy mieć to na uwadze w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Cudny portal! Ah... szkoda, że nie mamy się nim z kim podzielić :/

  OdpowiedzUsuń
 18. sqla podobno daje raę i mocno się reklamuje ostatnio

  OdpowiedzUsuń
 19. Nauka poprzez zabawę to świetny pomysł! Takie platformy wnoszą coś innego, o co warto dbać, ponieważ dzieci w tym wieku ciężko zachęcić do nauki. Najchętniej spędziłyby cały dzień przed komputerem z niekoniecznie mądrymi grami.

  OdpowiedzUsuń