A Ty, o co chciałbyś zapytać?

by - 00:49:00


Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o bardzo niezwykłej grze, której celem nie jest rywalizacja a zupełnie coś innego.

Mowa tutaj o grze PYTAKI. W pierwszej chwili moja uwagę przykuło opakowanie, na którym znajduje się informacja o wszystkich nagrodach i wyróżnieniach, które otrzymała ta gra. Pomyślałam, że tyle osób nie może się mylić i na pewno warto spróbować.Co znajdziemy w opakowaniu:

- 96 żetonów z pytaniami lub zadaniami
- płócienny woreczek na Pytaki
- drewniany pionek
- drewnianą kostkę do gry
- drewnianą (autorską) kostkę uczuć
- 6 kart uczuć
- zapamiętnik (mały notesik)
- ołówekCo w grze jest innowacyjnego, to że nie kieruje się ona rywalizacją, a wręcz przeciwnie nakierowana jest na empatię, pozytywne emocje, uczucia a przede wszystkim integrację rodzinną. Z pytań , na które odpowiadają gracze, możemy się również wiele dowiedzieć o nich samych. Są pytania zabawne, są tez takie na spostrzegawczość, ale również takie, na które odpowiedź nie jest prosta i wymaga od uczestników przemyśleń. 

Jest to gra typowa rodzinna, nie nadaje się do grania z kolegami czy znajomymi. Możecie włączyć do gry przyjaciół, ale takich naprawdę bliskich, którzy są dla Was jak rodzina. Pytania bowiem dotyczą relacji rodzinnych, oraz uczuć które są elementem rodzinnej codzienności. W grę można zagrać już w dwie osoby a maksymalna ilość graczy jest tak naprawdę nieograniczona.

PYTAKI nie mają sztywnych reguł i zasad, mamy wybór i możemy bawić się tak, jak lubimy najbardziej. Nie musimy też sztywno siedzieć przy stole, możemy wspólnie usiąść na kanapie i zagrać z dzieciakami w grę. I tak właśnie wygląda nasze wspólne granie. Siadamy sobie wieczorem w salonie na sofie i pytamy się o wszystko co chcielibyśmy wiedzieć :)

Warianty gry są różne, a każdy łączy to, że odpowiadamy na wylosowane pytania, lub robimy zadania zawarte na żetonie zadania. Podczas niektórych pytań należy skorzystać z kostki uczuć, jeżeli potrafimy nazwać wylosowane uczucie to sprawa załatwiona, jeżeli nie ( ta opcja sprawdza się zwłaszcza u dzieci) korzystamy z karty uczuć, na której znajdują się podpowiedzi. 

Zapamiętnik też się u nas przydał. Oskar odpowiadał na pytanie: O jakim prezencie marzysz? Zapisał swoja odpowiedź w "Zapamiętniku" - żeby rodzicom czasami nie umknęło ;)

W pudełku z PYTAKAMI znajdziemy również kartę do rejestracji gry on - line. Jest to karta, która potwierdza oryginalność produktu, znajduje się na niej unikalny kod rejestracji. Dzięki niej otrzymujemy szereg dodatkowych korzyści, mi.in. rabat na kolejny egzemplarz gry  - jeżeli na przykład chcielibyśmy podarować PYTAKI jako prezent.

U mnie w domu gra przede wszystkim ma korzystny wpływ na Oskara, ponieważ zbuntowany ośmiolatek nie zawsze jeszcze potrafi nazwać wszystkie swoje emocje, a co dopiero sobie z nimi wszystkimi poradzić. Musze otwarcie przyznać, ze PYTAKI są niejako formą terapii rodzinnej. Podczas gry w bardzo naturalny, niewymuszony sposób można wyjaśnić sobie różne sprawy. 

W czasach wszechobecnej gonitwy i internetowej codzienności warto czasami się zatrzymać i zapytać co słychać u Twoich najbliższych. O czym teraz marzą? Jakie mają Plany?


You May Also Like

23 komentarze

 1. Widać, że gra jest bardzo ciekawa, super że powstała gra na temat relacji rodzinnych, jakoś zawsze mi takich brakowało :)
  Pozdrawiam Was cieplutko, buziaki!
  https://wkomenda.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. No no no. Nie spotkałam się do tej pory nigdy z tego typu gra. Plusem jest fakt, ze nie ma rywalizacji. Tak sobie teraz pomyślałam, ze chętnie bym z moimi rodzicami usiadła przy takiej zabawie. Znając nas wrocilyby i wspomnienia i byłoby na pewno zabawnie 😊 super. Musze kupić 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz widzę tą grę ale bardzo mnie zainteresowała

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiamy różnego rodzaju gry :) Dzięki za wpis, na pewno sięgniemy po tę grę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. widać, że gra jest bardzo ciekawa! zapisuję na listę do przetestowania ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem Ci ze brzmi ciekawie. Z chęcią po taka grę sięgnę bo mój syn również jest w takim zbuntowanym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 7. mam i uwielbiamy grę. świetna na brzydką pogodę, dużo smiechu przy tej grze. a i mozna sie dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się w tej grze, ze nie jest nakierowana na rywalizację - takich gier mamy pełno. Poza tym, młodsze dzieci bardzo często nie mogę pogodzić się z przegraną, a tu nie muszą ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna ta gra. Super, że nie jest to taka typowa gra dla rywalizacji, ale można z niej coś więcej wyciągnąć i się dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam gry, które jednoczą całą rodzinę:) Warto się za nią rozejrzeć:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawa gra. Można ją też wykorzystać na lekcjach angielskiego w małej grupie. Polecenia są po polsku ale mogą wymyślać pytania po angielsku.

  OdpowiedzUsuń
 12. Super gra. Czasami ludzie nie potrafią szczerze mówić o swoich uczuciach i to nie tylko dzieci! Ta gra może bardzo zbliżyć i poprawić relacje 😉

  OdpowiedzUsuń
 13. Wygląda na bardzo fajną grę, zagrałabym w nią z młodszym rodzeństwem ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Słyszałam dużo dobrych rzeczy o tej grze. Świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Ano i kreatywny.

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetnie się ta gra zapowiada. Wpisuję w listę świątecznych prezentów dla dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie znam tej gry, ale wygląda świetnie! Myślę, że wykorzystam ją jako prezent dla bratanka :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam takie gdy jak i wszystkie planszówki. Idealny sposob na wspólne spedzanie czasu

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie miałam jak do tej pory styczności z tą grą ale może kiedyś po nią sięgnę :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Ale fajna gra! Chętnie bym ja kupiła dla swoich dzieci. Na długie, jesienne wieczory to fajny sposób na spędzenie czasu razem

  OdpowiedzUsuń
 20. Super gra. Muszę w nią kiedyś zagrać :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Lubie takie gry! Z chęcią zasiadam do rodzinnych wieczórów, a taki asortyment to by nam tylko go umilil xd

  OdpowiedzUsuń