Zostań fajnym tatą z Tato.Net

by - 10:44:00


Jak wiecie jestem mamą dwójki szalonych urwisów. Czy kobietom łatwo jest przygotować się do macierzyństwa? Wydaje mi się, że my po prostu mamy to w genach. Działamy intuicyjnie i już od pierwszych chwil od poczęcia po prostu wiemy jak być mamą. Czy bycie tatą też jest takie łatwe?


Moim zdaniem kobiety mają zdecydowanie łatwiej w kwestii przygotowania się do rodzicielstwa. Będąc w pierwszej ciąży przeczytałam chyba wszystkie możliwe książki na ten temat, wysłuchałam dziesiątek rad mojej mamy i babci. A gdzie w tym wszystkim był mój mąż? Szczerze mówiąc stał jakby z boku. Oczywiście bardzo się cieszył, ale był również trochę przestraszony. Było to prawie 10 lat temu i od tego czasu wiele się zmieniło.

Zwłaszcza w kwestii przygotowania tatusiów do bycia fajnym tatą ;) W grudniu właśnie ruszyła społeczna kampania Tato.Net a jej głównym zadaniem jest "odkrywanie ojcostwa". Tak drodzy Panowie w końcu ktoś pomyślał również o Was. 

Inicjatywa ma na celu pomoc w byciu lepszym tatą, a przede wszystkim przyjacielem dla swojego dziecka. Wystarczy zalogować się się na stronie Tato.Net i korzystać ze wszystkich możliwości jakie daje ona tatusiom. Panowie znajda tam między innymi: WarszTaty skierowane dla ojców, kluby ojcowskie, oraz wszelkie informacje o kampaniach społecznych, konferencjach , seminariach i szkoleniach skierowanych dla tatusiów.Cała kampania ma na celu zainspirowanie mężczyzn do tworzenia własnych Tato-Planów i kreowania postaw nowoczesnego i odpowiedzialnego ojcostwa. Ma również za zadanie uświadomienie im jak ważnym elementem życia dziecka jest obecność taty i jego troska.

Na początek tatusiowie mogą skorzystać z darmowego e-boka "Wspólne odkrywanie świata". Otrzymacie go po zapisaniu się do biuletynu na stronie lepszy.tato.net 


"Szukasz sposobu na to, by zostać idealnym ojcem? Wcale nie musisz być idealny. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz stawać się lepszy."

Jak myślicie, czy takie miejsce w sieci skierowane do ojców to dobry pomysł?

You May Also Like

20 komentarze

 1. Bardzo fajna akcja. Szkoda, że nie było jej kilka lat temu - z pewnością poleciłabym pewnej osobie, aby przyjrzała jej się bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej akcji. Patrząc na niektórych tatów (?) ogromnie się cieszę, że powstała taka inicjatywa i mam nadzieję, że wezmą w niej udział.

  OdpowiedzUsuń
 3. W przypadku wychowywania dzieci przez kobiety, sprawa jest prostsza, bo przez tyle miesięcy fizycznie przyzwyczajamy się do tej roli, nawiązujemy więź, czujemy pierwsze kopnięcie - do tego działa również instynkt. Mężczyznom jest trudniej w tej sytuacji, bo oni po prostu nie mogą poczuć tego samego. Dlatego podoba mi się ta inicjatywa. Nie sztuką jest być ojcem, bo ten tytuł może zdobyć niemal każdy - ale sztuką jest być DOBRYM ojcem i fajnie, że ta strona w tym pomaga :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna inicjatywa! Ja jestem jak najbardziej na tak!

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna inicjatywa. Czytalam juz o tym, napewno podesle link kolegom :)

  OdpowiedzUsuń
 6. kiedys nie raz moj mi mowil: bo Wy mamy nie rozumiecie tatusiow :/ Wy w brzuszku juz nawiazujecie więź. dla nas do nowosc. taka akcja, o ktorej piszesz,to swietna inicjatywa i wsparcie dla wielu mezczyzn. motywacja do dzialania. nie kazdy facet sobie z tym radzi

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta inicjatywa jest swietna i myślę ze wspieranie tatusiow to genialny pomysl

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo podoba mi się ta akcja :D mój partner został już namówiony:D

  OdpowiedzUsuń
 9. Już słyszałam o tej platformie fajna inicjatywa

  OdpowiedzUsuń
 10. Już kilka razy czytałam o tej akcji. Moim zdaniem to świetna inicjatywa.

  OdpowiedzUsuń
 11. czytałam już o tej akcji i moim zdaniem fajna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 12. Już dawno powinna powstać taka akcja :) Moim zdaniem oboje rodziców odgrywa bardzo ważną rolę w wychowywaniu dzieci, z jedną małą różnicą - Mamusiom wszystko przychodzi jakby z automatu, a Tatusiowie muszą się większości rzeczy uczyć, więc warto ich wspierać, aby było im łatwiej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Oby jak najwięcej takich inicjatyw i oby jak najwięcej chętnych do korzystania z nich;>

  OdpowiedzUsuń
 14. Jest to bardzo ciekawa inicjatywa. Należałoby ją jednak bardziej rozpropagować wśród mężczyzn.

  OdpowiedzUsuń
 15. Uważam, że to świetna sprawa dla mężczyzn... Czytałam o tym.

  OdpowiedzUsuń
 16. Podoba mi się ta platforma. Z pewnością, w przyszłości, gdy zdecyduję się powiększyć rodzinę, polecę ją mojemu partnerowi :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ta kampania to super sprawa, myślę że nie jeden mężczyzna zaangażuje się w wychowanie dzieci jeszcze bardziej

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawa ta kampania choć jeśli o mnie chodzi to mam co do niej mieszane uczucia.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo fajna kampania. Nareszcie nie tylko mamusie będą mogły otrzymać wsparcie w sprawach rodzicielstwa. Przyda się tatusiom, by mogli w 100% odkryć oblicze prawdziwego ojcostwa!

  OdpowiedzUsuń
 20. Podoba mi się ta inicjatywa. Wiadomo że każdy rodzic chce być najlepszy dla swojego dziecka. To bez wątpienia może pomóc.

  OdpowiedzUsuń