Squla - czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

by - 00:07:00Dzieciaki w wieku szkolnym i przedszkolnym chłoną wiedzę jak gąbka. Najlepszym sposobem przekazywania im wiadomości jest oczywiście zabawa. Jak mądrze zamienić relaks w naukę pokazuje platforma edukacyjna Squla.plMój ośmioletni syn aktualnie jest uczniem drugiej klasy szkoły podstawowej. Za moich czasów jedynym dodatkowym źródłem wiedzy oprócz szkolnych podręczników była encyklopedia. No, ale co zabawnego i przyjemnego może być dla małego uczniaka w przeglądaniu grubych tomów?Odpowiedź jest prosta - zupełnie nic! Na szczęście moim dzieciom przyszło wychowywać się w czasach gdzie nauka nie musi być przykrym obowiązkiem.

Wiele mówi się teraz o tym, że dzieci spędzają masę czasu przed komputerami i tabletami bezczynnie marnując czas. Czy jednak powinniśmy zakazywać dzieciom korzystania ze zdobyczy techniki? Ja jestem zdania, że trzeba nauczyć nasze pociechy umiejętnie korzystać z tego, jakie możliwości daje nam obecnie internet. Jednym z miejsc w internecie, które nie tylko dostarczy naszemu dziecku rozrywki, ale przede wszystkim okrasi to dawką wiedzy jest portal Squla.plNa platformie znajdziemy quizy, interaktywne gry, zagadki oraz filmy, które poruszają zagadnienia wiedzy z zakresu szkoły podstawowej. Są one dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Zagadnienia są przygotowane zgodnie z podstawą programową zakresu klas 1-6. 

Jeżeli wasze dziecko ma problemy z nauką, lub np. ze względu na stan zdrowia często opuszcza szkolne zajęcia to portal idealnie sprawdzi się jako materiał do nadrobienia zaległości. Zabawa, która przeplata się z nauką jest dla dziecka przyjemnym doświadczeniem i nawet nie wiedząc kiedy nasza pociecha uzupełnia swoją wiedzę, oraz uczy się nowych zagadnień.Jeżeli waszego szkolniaka ciężko przekonać do nauki przed sprawdzianem z matematyki to polecam zadania matematyczne na portalu. U nas taka forma powtórki przed klasówką to czysta frajda i syn  chęcią zasiada do nauki przy komputerze.

Drodzy rodzice czy Wasze dzieciaki korzystają już ze Squli?


You May Also Like

29 komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam platformę Squla i chetnie z niej korzystam. Pomogła memu dziecku w nauce. Natomiast ja bardzo lubię ją za to że mogę sprawdzać postepy mojego dziecka i nagradzac je. Fajne jest takze to ze jest w pełni bezpieczna i nie zawiera reklam polecam.

  OdpowiedzUsuń
 3. widać że bardzo pomocna jest ta platforma

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam dzieci, ale fajny pomysł na połączenie nauki z zabawą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio coraz częściej rzuca mi się ona w oczy :D Więc chyba czas najwyższy się z nią zapoznać :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Znam ją doskonale bo mój syn ma wykupiony roczny abonament - lubi z niej korzystać. Zawsze każdemu ją polecam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa strona ;) Myślę, że sprawdzi się nie tylko wśród dzieci, bo dla mnie, jako nauczyciela, może być źródłem inspiracji ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o tej stronie wiele dobrego, myślę, że jest bardzo pomocna dla naszych dzieci!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo podoba mi się ta strona. Widzę, że coraz więcej osób skusiło się do tego, aby używać tej platformy. I dobrze! Nie ma nic przyjemniejszego od połączenia nauki z zabawą.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zarówno nauka, jak i zabawa w rozwoju małego dziecka są niezwykle istotne. Dziecko powinno się uczyć, by przyswajać coraz więcej informacji, które przydadzą mu się w życiu, ale powinno się również bawić, by odreagować w ten sposób różne napięcia. Jeżeli obie te "sprawy" można ze sobą połączyć - ja jestem na TAK! Nauka przez zabawę to jeden z lepszych sposobów na dotarcie do dzieci, przy czym fajnie spędzają one czas :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajna platforma, nie dość, że dzięki niej dzieci mogą przyswoić prosto widzę to jest to także idealna forma zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W swoim czasie chętnie skorzystamy z takiej platformy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Coraz głośniej o tej platformie. Uważam że świetna sprawa... Połączenie nauki i zabawy to jest to ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Myślę, że to dobry pomysł! W moich czasach tego nie było, a myślę, że ułatwiło by mi naukę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. lubie ta platforme i bedziemy wykupywac pakiet. tabliczka mnozenia jest do szlifowania przed wielka olimpiada w marcu. bedzie idealnie usiasc i bawiac sie poduczyc. a i nagrody beda moze :) jestem za!

  OdpowiedzUsuń
 16. mam dziecko, ale moja za mała. ale mysle, ze w przyszłości wykupie jej abonament :)

  OdpowiedzUsuń
 17. To świetny sposób, na połączenie zabawy i nauki. U nas to się sprawdza i Hania ma co raz lepsze wyniki.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ta platforma to świetny pomysł na zachęcenie dziecka do nauki ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Uczę angielskiego, więc to będzie super sprawa na zajęcia indywidualne z dzieciakami :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Słyszałam o niej już nie raz ale póki co nie korzystam z niej bo mój synek jest jeśćze malutki. Wrócę do niej za jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak za kilka lat będzie jeszcze funkcjonowała ta platforma to na pewno umożliwię dostęp do niej mojemu synkowi :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Moja córka często korzysta z tej platformy i możemy również ja polecić. Nauka poprzez zabawę to genialne rozwiązanie. Zapewne mój syn za jakiś czas też będzie korzystał z tej platformy

  OdpowiedzUsuń
 23. Znakomicie zaprojektowana platforma i widać, że pracował nad nią sztab profesjonalistów. Nie mam uwag, jako osoba z przygotowaniem pedagogicznym oraz grafik uważam, że twórcy odwalili tu kawał dobrej roboty. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 24. Z pewnością bedziemy korzystac z córką z tej platformy :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Bardzo fajnie, że powstała taka platforma. Dzięki niej mam pewność, że moje dziecko w bezpieczny a przede wszystkim pożyteczny sposób spędza czas przed monitorem :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Szkoda, że kiedyś nie było takiej platformy. Myślę, że miałabym o wiele lepsze oceny. Teraz skorzystają z niej moje dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 27. W stu procentach będę z niej kiedyś korzystać kiedy już będzie potrzeba. Świetne pomysły na naukę poprzez zabawę zawsze są w cenie.

  OdpowiedzUsuń
 28. Jak już będę miała swoje dzieci to z pewnością będę chciała uczyć je przez zabawę! To przynosi lepsze efekty niż zwykła nauka.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ta platforma to jest idealny przykład połączenia przyjemności z pożytkiem. Dzieci XXI wieku niezbyt chętnie zasiadają do nauki, co innego jeżeli jest to nauka przy komputerze. Idealne rozwiązanie. Wolny czas spędzić przyjemnie i pożytecznie, a możliwość zdobycia nagród dodatkowo zachęca!

  OdpowiedzUsuń