Uszczerbek na zdrowiu - należy Ci się odszkodowanie !

by - 00:03:00

 źródło: Pixabay


Ostatnio na blogu poruszam tematy około prawne. Są to bardzo ważne zagadnienia ponieważ często nie mamy pojęcia, o tym jakie prawa nam przysługują i w jaki sposób możemy ich dochodzić. Chciałabym w najbliższym czasie zapoznać Was z kilkoma podstawowymi możliwościami, które przysługują ofiarą wypadków.

Zgodnie z Kodeksem Prawa Cywilnego każdemu poszkodowanemu, który doznał uszczerbku na zdrowiu należy się odszkodowanie. Niezależnie, czy był to poważny wypadek drogowy, czy zwykły upadek na chodniku. Kwota jaką otrzymamy zależna jest od rodzaju urazów i od tego w jakim stopniu wpłynęły na nasze zdrowie. Większa część społeczeństwa posiada ubezpieczenie zdrowotne, które pozwala chociaż w pewnej części na rekompensatę poniesionego uszczerbku. 

źródło:Pixabay

Każda firma ubezpieczeń proponuje swoim klientom różne warianty ubezpieczeń i dostosowane do nich tabele wysokości ubezpieczeń. Czasami jednak, gdy już dochodzi do wypadku ubezpieczyciele robią wszystko żeby takiego odszkodowania nie wypłacić. Często słyszy się w telewizji o nieuczciwych procederach takich firm i szukaniu wszelkich kruczków prawnych żeby wypłacone odszkodowanie było jak najmniejsze.

źródło:Pixabay

W takim przypadku nie pozostaje nam nic innego jak wystąpienie na drogę prawną. Statystyki mówią, że sąd przyznaje średnio nawet 4 razy większą wysokość odszkodowania niż ubezpieczyciel. Warto, o tym wiedzieć żebyśmy mogli korzystać z należnych nam praw. Wiele poszkodowanych osób przyjmuje zaniżone kwoty odszkodowania bojąc się, że sprawy sądowe będą ciągnąć się latami. Warto w takim przypadku skorzystać z kancelarii prawnych wyspecjalizowanych w tego typu sprawach. Co ważne prawnicy, którzy będą nas reprezentować przed sądem, swoje wynagrodzenie pobierają dopiero po wygranej sprawie. Dlatego myślę, że w tych wszystkich prawnych zawiłościach warto skorzystać z pomocy fachowców.

Posiadacie dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?  Mieliście problemy z wypłatą odszkodowania?


You May Also Like

44 komentarze

 1. Mam ubepieczenie ale na szczescie nie mialam takich problemów. Dobrze że piszesz na taki temat, bo duo ludzi nie wie, że można walczyć o swoje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie przydarzyła mi się taka sytuacja i mam nadzieję, że nie będzie miała miejsca. Ale dobrze wiedzieć co w takiej sytuacji możemy zrobić. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja jeszcze nigdy nie miałam styczności ze sprawami w sądzie. nie starałam się też o odszkodowanie jednak moja mama je dostała z tytułu bezprawnie odebranej renty, dopiero w sądzie drugiej instancji!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam dodatkowe ubezpieczenie jednak na szczęście z niego jeszcze nie korzystałam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobrze, że poruszasz tą tematykę na blogu. Niestety w dalszym ciągu duża grupa Naszego społeczeństwa nie jest świadoma swoich praw, a na samo słowo "sąd" dostaje gęsiej skórki i woli przyjąć to co ubezpieczyciel proponuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja na szczęście nie miałam takiego problemu. Ale ważne że w razie czego coś takiego jest.

  OdpowiedzUsuń
 7. nie posiadam i nie mam ale po przeczytaniu Twojego posta umówiłam się z ubezpieczycielem. a w razie problemów wiem juz wszystko co nalezy zrobic i co mi się nalezy

  OdpowiedzUsuń
 8. Cale szczescie jestem unezpieczona. I ja i reszta. Nigdy nie wiadomo, co nas w zyciu spotka. Wsrod spoleczenstwa panuje duza w tym zakresie niewiedza. Takie tematy powinno sie zdecydowanie czesciej podejmowac.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajnie, że poruszasz tak istotny temat. Niewiele osób wie, że może z czegoś takiego skorzystać! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem ubezpieczona, ale na szczęście do tej pory nic mi się nie stało. Znając życie gdybym była nieubezpieczona na kilka dni to pewnie coś by mi się stało jak znam moje szczęście :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja mam podobnie, wszędzie i na każdym kroku płacę te ubezpieczenia ale na szczęście nie musiałem do tej pory z nich jeszcze korzystać.

  OdpowiedzUsuń
 12. u mnie rzadko się zdarzają jakieś wypadki losowe, ale tak , mam dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne ze swojego banku :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajnie jest poruszac takie mematy bo ludzie czesto nie sa swiadomi co im przysluguje

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem ubezpieczona i podczas wypadku dostałam odszkodowanie, ale niestety nie było ono wysokie, bo tylko za pobyt w szpitalu, bo znalazły się kruczki. Fajnie, że poruszasz takie tematy :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetnie, że poruszasz takie kwestie na swoim blogu. Mało kto zdaje sobie sprawę z praw jakie mu przysługują w takich sytuacjach. Co do wysokości odszkodowania przyznawanego przez sąd, to jest prawdą. Niejednokrotnie spotkałam się z tym, że sądy przyznawały je w znacznie wyższej wysokości, ale to też ze względu na to, że branych jest pod uwagę więcej szczegółów.

  OdpowiedzUsuń
 16. To bardzo wazne o czym piszesz poniewaz wiele osob nie wie nawet ze ma prawo do odszkodowania wiec z niego nie korzystają.

  OdpowiedzUsuń
 17. Cieszę się, że pojawiają się takie posty. Wiele osób nie ma świadomości, że takie prawa nam przysłują :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetnie że ktoś porusza takie tematy w końcu warto wiedzieć co się nam należy czym większą wiedzę mamy tym lepiej dla Nas.

  OdpowiedzUsuń
 19. odpukać jeszcze nie miałam tego typu przypadków

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie miałam jeszcze takiej sytuacji , mam nadzieję że mnie to ominie, choć wiadomo trzeba wiedzieć co robić 😊

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja w związku z kredytem mieszkaniowym mam dodatkowe ubezpieczenie w razie jakiegoś wypadku, od utraty pracy etc.

  OdpowiedzUsuń
 22. dobrze ze poruszylas tak wazny temat dla wszystkich nieswiadomych ludzi

  OdpowiedzUsuń
 23. Dodatkowe ubezpieczenie to bardzo ważna kwestia, ja jednak nie miałam tego typów przypadków :)

  OdpowiedzUsuń
 24. to faktycznie lepsza sytuacja z sądem. Mimo to nikt nie chce tego sam robić

  OdpowiedzUsuń
 25. Posiadam dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, z tym, że jeszcze nie musiałam z niego korzystać, więc nie wiem czy będzie funkcjonować tak jak powinno.

  OdpowiedzUsuń
 26. kiedys było takie hasło, przezorny jest zawsze ubezpieczony, więc jestm przezorna i mam

  OdpowiedzUsuń
 27. Jestem ubezpieczona dodatkowo, chociaż na razie nie miałam okazji z niego korzystać. Natomiast moja mama miała i wiemy, ze dziala poprawnie.

  OdpowiedzUsuń
 28. Dobrze, że piszesz na takie tematy, bo warto o tym wiedzieć, by być przygotowanym na różne niespodziewane sytuacje.

  OdpowiedzUsuń
 29. Bardzo dobrze, że poruszane są takie tematy, gdyż w większości przypadków człowiek nie za bardzo wie co ma robić w danej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 30. Fajnie, że poruszasz takie tematy bo wiele można się dowiedzieć. mój mąż mial kiedyś dodatkowe, aktualnie nie mamy.

  OdpowiedzUsuń
 31. Odpukać, jeszcze nigdy nie musiałam korzystać ubezpieczenie, choć oczywiście mam wykupione dodatkowe.

  OdpowiedzUsuń
 32. Mi na całe szczęście jeszcze nic się nigdy nie stało, ale nawet gdyby to nie mam wykupionego ubezpieczenia. Muszę to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 33. Dobrze jest wiedzieć co należy zrobić w takiej sytuacji

  OdpowiedzUsuń
 34. Tylko raz dostałyśmy ubezpieczenie i to w mało ważnej sprawie. Nasz dom w tym roku nie jest ubezpieczony, więc trochę słabo :D

  OdpowiedzUsuń
 35. Nie mam dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego poza tym co w pracy. Przyznaję, że nie pamiętam abym starała się o odszkodowanie, ale też na szczęście nic mi się nie przytrafiło ostatnimi czasy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 36. Dodatkowe ubezpieczenie posiadam od niedawna. Moja mama jest ubezpieczona prywatnie razy dwa.
  I powiem szczerze bardzo jej się to przydało już kilka razy. Niestety ma skłonności do przewracania się i już raz złamała nogę. Wtedy dodatkowe ubezpieczenie bardzo się przydało, gdyż otrzymała wsparcie finansowe.

  OdpowiedzUsuń
 37. Kiedyś złamałam rękę i dostałam odszkodowanie jednak kwota była satysfakcjonująca

  OdpowiedzUsuń
 38. Mega pomocne rady, mnie jeszcze nigdy nie zdarzył się zbytni uszczerbek na zdrowiu

  OdpowiedzUsuń
 39. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała z tego skorzystać

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 40. Przy wypadkach zawsze należy się odszkodowanie, ale wszystko zależy jeszcze od sytuacji. Ja na przykład niedawno się dowiedziałam, ż ja powinnam chodzić z biało laska cały czas, bo jak mnie samochód potraci to bdzie moja wina.

  OdpowiedzUsuń
 41. Nawet nie wiedziałam o takich rzeczach. Nigdy nie miałam wypadku dlatego nie interesowałam się tym tematem ale fajnie znać swoje prawa. Cieszę się że trafiłam na ten wpis

  OdpowiedzUsuń
 42. bardzo przydatny post, warto znać swoje prawa :) niestety w większości takich przypadków ludzie nie zdają sobie sprawy, że należy im się odszkodowanie.

  OdpowiedzUsuń
 43. Uważam, ze jest to dobre zadośćuczynienie osobie poszkodowanej. Czas choroby, uszczerbku na zdrowiu czy jakieś wahania przez wypadek w naszej psychice potrzebują leczenia, a właśnie takie pieniądze mogą nam pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 44. Nie miałam jeszcze takiej sytuacji i mam nadzieję że mnie to nie spotka :)
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń