Pozycjonowanie strony - z czym to się je ?!!

by - 11:54:00



Coraz częściej słyszę w odniesieniu do bloga, że bardzo ważne jest pozycjonowanie strony. Szczerze mówiąc wcześniej na początku mojej blogowej drogi nawet nie wiedziałam co to takiego jest. Dlatego dzisiaj postanowiłam nieco przybliżyć Wam tą jednak jak się okazuję przydatną dla blogerów wiedzę. 



Pozycjonowanie stron mówiąc najprościej to wszystkie procesy, które zmierzają do tego aby nasza strona znalazła się jak najwyżej w wyszukiwarkach internetowych. Jest ono jednym z elementów szeroko pojętego marketingu internetowego. Wpisujemy interesującą nas frazę w wyszukiwarkę i czekamy na rezultaty. Na początek trafiają oczywiście najlepiej zoptymalizowane strony. Na to, jak wysoko nasza strona znajdzie się w wynikach wyszukiwania ma wpływ wiele czynników. Im wyżej oczywiście , tym lepiej :)  Wiele firm zleca pozycjonowanie swoich stron specjalistom w tej dziedzinie. Są jednak kluczowe elementy, o które my blogerzy chcąc promować nasze strony możemy zadbać sami.



Dobieraj słowa kluczowe

Jeżeli podejmujecie się jakiegoś tematu, zastanówcie się jak sami wpisalibyście hasło w wyszukiwarkę  poszukując informacji na dany temat. Najlepiej jeśli hasło, na którym opieramy tekst jest zbudowane z kilku wyrazów. Użyjmy go w tekście w różnych kombinacjach.

Treści na stronie

Starajcie się tworzyć teksty autorskie. Nie kopiujcie opisów z innych stron bo to obniża wartość strony w wyszukiwarce.

Bądź systematyczny

Jak wiadomo internet nie znosi próżni, dlatego starajcie się na bieżąco aktualizować swoje treści. Jeżeli możecie róbcie to nawet codziennie. 

Tematy i tytuły

Ważnym jest aby słowa kluczowe znajdowały się w tytułach postów. Wyszukiwarka znacznie lepiej wtedy "widzi" Waszą stronę. Warto stosować w tekście również śródtytuły z kombinacją słów kluczowych, które również podnoszą widzialność strony. 


Mam nadzieję, że chociaż trochę przydadzą Wam się te rady i przy swoim następnym wpisie przyjrzycie się bardziej swoim treściom pod tym właśnie kątem :) Ja od jakiegoś czasu również staram się aby moje posty były ja najbardziej atrakcyjne dla wyszukiwarki Google i zaczynam widzieć pozytywne rezultaty w swoich statystykach.

You May Also Like

36 komentarze

 1. bardzo dobrze, że poruszyłaś taki temat. Uwazam, że jesli prowadzimy stronę w internecie to warto zwrócić uwage na te punkty ktore wymienilas tak aby stać się zauwazonym w sieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. nigdy się tym nie interesowałam, i jak się okazało kilka moich postów wyświetla się na 1 stronie w google :D 1 post nawet jest na pierwszym miejscu (nie liczę 1 sklepu internetowego, tak jest jako 2) :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Troche mi wiedzy orzyblizylas. Kazdy, kto prowadzi swoja strone powinien zwrocic uwage na wszystko, co zostalo przez Ciebie opisane. W ten sposob trafimy do wiekszego grona odbiorcow. Ja to mam tylko problem z systematycznoscia, ktora wynika z obowiazkow, ktore musze na co dzien wypelniac.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przydatny wpis, a wymienione przez Ciebie punkty to must have każdej osoby, która prowadzi stronę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. tak, jest mi to znane i ważne w blogowaniu

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie zwracam uwagi na pozycjonowanie swojego bloga w wyszukiwarkach

  OdpowiedzUsuń

 7. Gdybym prowadziła np. sklep internetowy to na pewno skorzystałabym z pozycjonowania jednak mój blog nie jest głównym źródłem mojego utrzymania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj słowa kluczowe są chyba najważniejsze :) Tak samo jak sam tytuł. Musimy skorzystać z Twoich rad!

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno wezmę sobie te rady do serca bo tak na prawdę dopiero wkraczam w blogosferę ;>

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne rady - odkąd trochę poczytałam na ten bardzo zawiły dla mnie temat staram się wcielać je w życie. Raz jest lepiej, raz gorzej, jednak są istotne. Odkąd zwracam uwagę na takie detale mam więcej wyświetleń.

  OdpowiedzUsuń
 11. rady fajne jak najbardziej post bardzo ciekawy

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgadzam sie z Tobą w 100%. Wcześniej nie zwracałam na te czynniki uwagi i zastanawiałam się dlaczego moje np. statystyki są takie słabe. Ale odkąd zaczęłam codziennie dodawać nowości na moje media moja oglądalność ciągle wzrasta. Teraz robię max 1 dzień przerwy :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Szukałam takiego prostego poradnika, który będzie posiadał rady o pozycjonowaniu i znalazłam. Ja stosuje kilka z tych wskazówek, ale nie wszystkie. Muszę teraz wprowadzić w życie i resztę ich.

  OdpowiedzUsuń
 14. W końcu fajnie, że ktoś napisał tak przydatny post. Brakuje w internecie właśnie takiego dobrego poradnika. Z nieba mi spadłaś :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawe rady na pewno przydadzą się wielu osobą.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mi jedna firma zaproponowała współpracę, która zajmuje się tym zagdnieniem i czekam na ich propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 17. świetne rady :) wiele blogerów tak naprawdę nie wie o takich rzeczach, a drobne zmiany chociażby w tytule czy w treści posta pozwolą dotrzeć do większej ilości osób.

  OdpowiedzUsuń
 18. Wcześniej sie tym nie interesowalam :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawe rady, nie wszystkie były mi znane, dzięki za wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetne rady, na pewno wielu osobom się przydadzą :-)

  OdpowiedzUsuń
 21. kopiowanie to grzech największy blogerów, a chyba nie warto

  OdpowiedzUsuń
 22. Słowa kluczowe faktycznie są ważne, ale czasem i tak jestem zaskoczona po jakich słowach niektórzy wyszukują moje posty;D

  OdpowiedzUsuń
 23. Aż posprawdzałam kilka przykładów w google czy pojawia się moja strona... niestety ciężko znaleźć ją na 1 stronie wyników :( Muszę bardziej się przyłożyć do pozycjonowania

  OdpowiedzUsuń
 24. Fajne rady. Nie wiedziałam o niektórych rzeczach.

  OdpowiedzUsuń
 25. Kiedyś nie miałam pojęcia o takich zasadach, później wgłębiłam się w temat i zaczęłam stosować niektóre te "triki" i wyświetlenia mocno poszły w górę.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja od jakiegos czasu dbam o to, by dobrze pozycjonowac bloga. Przydatne rady :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Rewelacyjne rady Kochana z pewnością skorzystam :*

  OdpowiedzUsuń
 28. Dla mnie to nieco czarna magia i choć staram się czytać o pozycjonowaniu to nadal nie jestem w stanie osiągnąć zamierzone efekty.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja nie mam na ten temat zielonego pojęcia, żałuję, że nie ma kto mi tego wytłumaczyć.

  OdpowiedzUsuń
 30. Wiesza, którą zawarłaś w tym tekście jest bardzo dobra i przydatna, zwłaszcza dla blogerów. Z chęcią postaram się u siebie wprowadzić kilka z nich i zobaczę, czy są efekty:)

  OdpowiedzUsuń
 31. Pozycjonowanie to niezwykle istotny temat. Z 40 tys. osób, które czytają mojego boga około 70% z nich trafia właśnie z Google :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Dla mnie jako swiezaka w blogosferze bylo by to bardzo dobre rozwiązanie

  OdpowiedzUsuń
 33. Muszę się w końcu wziąć za pozycjonowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Rady na pewno wykorzystam, cały czas staram się wyszukiwać słowa-klucz, ale ciężko mi to idzie

  OdpowiedzUsuń
 35. Bardzo dobry i przydatny wpis. Przede wszystkim na plus zasługuje fakt, że cały wpis przygotowałaś przystępnym językiem :) Często próbowałam dowiedzieć się czegoś na ten temat, ale niejednokrotnie wpisy przygotowywane przez profesjonalistów nie są zrozumiałe. Wpis oczywiście dodaję do ulubionych! :)

  OdpowiedzUsuń