W jakie kursy warto zainwestować?

by - 19:13:00


Obecnie na rynku pracy ciągły rozwój jest jak najbardziej wskazany. Oprócz skończonych szkół warto również zainwestować w różnego rodzaju kursy doszkalające. Pracodawcy zwracają uwagę na to, czy nasze CV jest rozbudowywane i czy inwestujemy we własną osobę.


Uczestnictwo w kursach i oczywiście ich ukończenie nie tylko podnosi nasze kwalifikacje i czyni nas bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy, ale świadczy również o tym, że jesteśmy ambitni. Chęć ciągłego samodoskonalenia jest bardzo pozytywnie odbierana przez potencjalnych pracodawców. Dlatego dzisiaj słów kilka o tym, w jakie kursy warto zainwestować.


Dla mężczyzn polecam szkolenia i kursy typowo techniczne. Teraz fachowcy z dziedzin technicznych są bardzo pożądanymi osobami na rynku pracy. Zatem szkoleniami wartymi uwagi będą: operator koparko - ładowarki, bardzo przyda się on pracownikom na budowach obiektów, dróg czy np: sieci wodociągowych. Koszt takiego kursu to ok. 3 tysiące złotych, a na pewno zwróci się w kolejnych wypłatach, bo to stanowisko jest bardzo dobrze opłacane. Kolejnym kursem, na który warto się zapisać jest kurs na wózki widłowe. Jest to chyba najbardziej popularne szkolenie. Jest ono głównym wymogiem na stanowisku magazyniera. Przebyte szkolenie daje kwalifikacje do poruszania się różnego rodzaju wózkami widłowymi. Szkolenie takie oczywiście obejmuje zarówno teorię jaki i praktykę, a zakończone jest egzaminem który potwierdza nabyte kwalifikacje. Taki kurs przyda się w branży logistycznej, budowlanej, transporcie, czy w magazynach typowo handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych. Kurs na HDS to następne zagadnienie warte uwagi. Niemalże niezbędny jeżeli wiążemy swoją przyszłość z branżą budowlaną. Kursy na wszelkiego rodzaju maszyny specjalistyczne kosztują dość dużo, ale jest to inwestycja, która na pewno zaprocentuje w przyszłości i pozwoli Wam podjąć pracę na bardzo dobrze wynagradzanym stanowisku.


Kobiety mogą zainwestować np: w kursy językowe. Przydadzą się one nie tylko jeżeli wyjeżdżacie za granicę. Z własnego doświadczenia wiem, że mogą się ona przydać w niemalże każdym zawodzie. Żyjemy obecnie bardzo globalnie i wielo -kulturowo, dlatego obecność obcokrajowców nikogo już nie dziwi. Oczywiście najbardziej popularny jest nadal język angielski, ale w ostatnich latach do łask powrócił również język rosyjski. Bardzo popularne są również różnego rodzaju szkolenia kosmetyczne i fryzjerskie - mogą one nie tylko poszerzać kwalifikacje, ale otworzyć nam drzwi na całkiem nowe formy zarobku.


Pamiętajcie, że sytuacja na rynku pracy jest bardzo dynamiczna. To, że aktualnie posiadacie zatrudnienie nie oznacza, że etat ten jest stabilny. Warto zatem ciągle się rozwijać i inwestować w kursy, które zaowocują lepszą posadą i wyższą pensją.

Inwestujecie w siebie? Podnosicie kwalifikacje?

You May Also Like

5 komentarze

 1. Inwestowanie w siebie to dobry wybor. Rynek pracy jest wymagający. Sama mam kilka kursow

  OdpowiedzUsuń
 2. Posiadam kilka ukończonych kursów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. kurs na wózki widłowe już mam a po za nim naprawdę sporo innych zakończonych certyfikatami lub uprawnieniami

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam kursy w Kar-Group. Duży wybór i nie drogo, polecam: www.kar-group.elk.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam kursy językowe online ProfiLingua Kraków, świetni lektorzy.
  https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/online

  OdpowiedzUsuń