Kursy zawodowe, które warto skończyć

by - 22:57:00Uczestnictwo w kursach i oczywiście ich ukończenie nie tylko podnosi nasze kwalifikacje i czyni nas bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy, ale świadczy również o tym, że jesteśmy ambitni. Chęć ciągłego samodoskonalenia jest bardzo pozytywnie odbierana przez potencjalnych pracodawców. Dlatego dzisiaj słów kilka o tym, w jakie kursy warto zainwestować.


Obecnie na rynku pracy ciągły rozwój jest jak najbardziej wskazany. Oprócz skończonych szkół warto również zainwestować w różnego rodzaju kursy doszkalające. Pracodawcy zwracają uwagę na to, czy nasze CV jest rozbudowywane i czy inwestujemy we własną osobę.Kobiety mogą zainwestować np: w kursy językowe. Przydadzą się one nie tylko jeżeli wyjeżdżacie za granicę. Z własnego doświadczenia wiem, że mogą się ona przydać w niemalże każdym zawodzie. Żyjemy obecnie bardzo globalnie i wielo -kulturowo, dlatego obecność obcokrajowców nikogo już nie dziwi. Oczywiście najbardziej popularny jest nadal język angielski, ale w ostatnich latach do łask powrócił również język rosyjski. Bardzo popularne są również różnego rodzaju szkolenia kosmetyczne i fryzjerskie - mogą one nie tylko poszerzać kwalifikacje, ale otworzyć nam drzwi na całkiem nowe formy zarobku.


Dla mężczyzn polecam szkolenia i kursy typowo techniczne. Teraz fachowcy z dziedzin technicznych są bardzo pożądanymi osobami na rynku pracy. Zatem szkoleniami wartymi uwagi będą: operator koparko - ładowarki, bardzo przyda się on pracownikom na budowach obiektów, dróg czy np: sieci wodociągowych. Koszt takiego kursu to ok. 3 tysiące złotych, a na pewno zwróci się w kolejnych wypłatach, bo to stanowisko jest bardzo dobrze opłacane. Kolejnym kursem, na który warto się zapisać jest kurs na wózki widłowe. Jest to chyba najbardziej popularne szkolenie. Jest ono głównym wymogiem na stanowisku magazyniera. Przebyte szkolenie daje kwalifikacje do poruszania się różnego rodzaju wózkami widłowymi. Szkolenie takie oczywiście obejmuje zarówno teorię jaki i praktykę, a zakończone jest egzaminem który potwierdza nabyte kwalifikacje. Taki kurs przyda się w branży logistycznej, budowlanej, transporcie, czy w magazynach typowo handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych. Kurs na HDS to następne zagadnienie warte uwagi. Niemalże niezbędny jeżeli wiążemy swoją przyszłość z branżą budowlaną. Kursy na wszelkiego rodzaju maszyny specjalistyczne kosztują dość dużo, ale jest to inwestycja, która na pewno zaprocentuje w przyszłości i pozwoli Wam podjąć pracę na bardzo dobrze wynagradzanym stanowisku.


Pamiętajcie, że sytuacja na rynku pracy jest bardzo dynamiczna. To, że aktualnie posiadacie zatrudnienie nie oznacza, że etat ten jest stabilny. Warto zatem ciągle się rozwijać i inwestować w kursy, które zaowocują lepszą posadą i wyższą pensją.

Inwestujecie w siebie? Podnosicie kwalifikacje?

You May Also Like

21 komentarze

 1. Inwestycja w siebie jest najlepszą inwestycją:) Kiedyś pracowałam w firmie, gdzie wręcz od wielu osób wymagali skończenia kursów an wózki widłowe. Przyznam się szczerze, ze miałam okazje nawet wypróbować swoich sił i myślę, że dałabym radę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy kurs czy szkolenie to świetny pomysł. Akurat w rozwój i wiedzę zawsze warto inwestować. No i słyszałam, że brakuje ludzi do pracy w tym zawodzie i ludzie z kursami na wózki widłowe są mocno poszukiwani :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Inwestuje w siebie i uważam że każdy powinien to robić gdyż jak piszesz sytuacja na rynku jest dynamiczna i warto być przygotowanym na wszystko

  OdpowiedzUsuń
 4. takie kursy to wspaniała inwestycja w siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój mężczyzna niedawno zrobił właśnie te uprawnienia :D

  OdpowiedzUsuń
 6. mam bardzo wiele kursów i szkoleń z różnych dziedzin bo nie wiadomo kiedy co się przyda, polecam wózki widłowe, mam na nie uprawnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja sobie poszłam do szkoły teraz na wizaż ;) Fajnie jest;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam zrobionych sporo kursów dodatkowych i bardzo mi się w życiu przydały. Popieram ludzi, którzy wybierają się na takie doszkalanie.

  OdpowiedzUsuń
 9. O wiele lepiej wyglądamy w oczach potencjalnego pracodawcy jeśli dbamy o kształcenie swojej osoby :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mhm, w Polsce raczej jest na odwrot, wiecej uprawnien to wiecej roboty w miedzy czasie a wyplata taka sama. Tak przynajmniej jest w korporacji w ktorej prscuje.

   Usuń
 10. Uważam, że inwestycja w siebie jest najlepszą inwestycją :) Dlatego niedawno zapisałam się na kurs języka angielskiego do szkoły Berlitz, o którym tak dawno marzyłam. Nie ma co się zastanawiać nad kursami, jeśli czegoś bardzo chcemy się naczyć to przecież wszystko jest możliwe.

  OdpowiedzUsuń
 11. Robię różne kursy/szkolenia z moich dziedzin. Mam m.in. opiekuna kolonijnego, ale też przekuwanie uszu. Pełna różnorodność :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie kursy to świetna inwestycja w samego siebie! :) Warto je mieć, zawsze to większe szanse na rynku pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem za! Wkład w siebie, doskonalenie i podnoszenie swoich kwalifikacji jest bardzo ważne. To się odbije w przyszłości. Ja myślę nad kilkoma nawet kursami. Ale póki co czasowo tego nie dźwignę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chcę się teraz zapisać na profesjonalny kurs robienia paznokci 😊

   Usuń
 14. Zawsze warto inwestować w siebie i podnosić swoje kwalifikacje :)

  OdpowiedzUsuń
 15. W dzisiejszych czasach nic nie jest pewne. Kursy fajna sporawa.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja mam całkiem sporo kursów i jeszcze nie jeden ukończę;>

  OdpowiedzUsuń
 17. Warto kończyć takie kursy bo nigdy nie wiadomo co nas czeka

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja uwielbiam się doszkalać i kilka razy w roku biorę udział w jakimś kursie :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja ostatnio skończyłam dwa kursy. Lubię się doszkalać i uważam, że warto, to robić :)

  OdpowiedzUsuń