Wielki Dzień Małej Króliczki - Wydawnictwo Wilga

by - 17:53:00

wielki dzień małej króliczki


Jak się okazuje, nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą. Mała Króliczka miała właśnie taki dzień, w którym nikt nie miał czasu na zabawę. Zajęta była jej mama, oraz rodzeństwo. Również najlepsi przyjaciele Mały Krecik i Mały Jeżyk nie mieli dla niej czasu. Jednak jak zawsze mogła liczyć na swojego dziadka Wielkiego Królika.Podczas tego niezwykle nudnego dnia dziadek zaproponował Małej Króliczce, aby pomogła mu w pracy. Mała zdziwiła się, bo przecież dziadek nie pracuje, tylko całe dnie spędza, odwiedzając swoich przyjaciół. Żeby ten dzień nie okazał się tak ogromnie nudny, przyjęła propozycję Wielkiego Królika i wyruszyła razem z nim.


wielki dzień małej króliczki

W pierwszej kolejności odwiedzili Kreta, który miał problem ze swoją nową norką i organizacją urodzin Małego Krecika. Dziadek obiecał mu pomoc. Później odwiedzili Babcię Jeżową. Razem wołali staruszkę, ale nie wychodziła ona ze swojej norki. Okazało się, że jest przeziębiona i chętnie przyjmie pomoc swoich przyjaciół. Następnie postanowili odwiedzić swoich nowych sąsiadów rodzinę orzesznic. Nowy sąsiad Pan Orzesznica również chętni przyjął pomoc Wielkiego Królika i jego wnuczki. Odwiedzili również Wiewiórkę, która jak się okazało, złamała nogę i potrzebuje kogoś, kto zbierze pokarm dla jej małych dzieci. Także ona mogła liczyć na swoich króliczych gości.


wielki dzień małej króliczki

wielki dzień małej króliczki

Po całym dniu emocji Mała Króliczka nie mogła spać. Wstała wcześnie rano, martwiąc się o wszystkich przyjaciół dziadka. Wielki Królik zostawił dla swojej wnuczki list z prośbą o przygotowanie kilku rzeczy. Wszystkie przedmioty z listy były potrzebne dziadkowi, żeby pomóc przyjaciołom.


wielki dzień małej króliczki

Książka w bardzo przystępny dla dziecka sposób opowiada o bezinteresownej pomocy. Mała Króliczka i jej dziadek z dobroci serca pomagają swoim sąsiadom, nie oczekując nic w zamian. Króliczka rozumie już, na czym polega "praca" Wielkiego Królika. "Wielki Dzień Małej Króliczki", to ciepła opowieść, o tym, jakie wsparcie powinniśmy nieść wobec otaczających nas osób. Ponadto książka jest naprawdę pięknie wydana i opatrzona uroczymi ilustracjami.


książka dla dzieci

Czytacie codziennie swoim dzieciom? Znacie opowieść o Małej Króliczce?

Hej. Wiecie, że jestem w trakcie urządzania domu. Pokoik mojej córki ma być miejscem dla księżniczki - taki sobie wymarzyła. My oczywiście marzenie to chcemy spełnić. W pokoiku założyliśmy jasną, szarą podłogę i zamontowaliśmy białe drzwi. Na jednej ze ścian planujemy fototapetę z księżniczkami. Druga ścianę, na której będą stały komody, chcemy ozdobić zdjęciami. Planujemy kupić duże ramy do obrazów, zawiesić w nich sznurki i przypiąć do nich zdjęcia. Nina bardzo lubi oglądać albumy ze zdjęciami i myślę, że ten pomysł na dekoracje ściany bardzo jej się spodoba. Oczywiście zamontujemy też całą masę półek na książki ;)

You May Also Like

16 komentarze

 1. Znam Ta książkę doskonale . Dość często czytam ją Julce

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam tytul juz mi sie podoba. I ciesze sie, ze siegacie po takie pozycje, ktore cos w psychike tych naszych maluchow wnosza. Bo bezinteresowna pomic w dzisiejszych czasach jest jak na wage zlota. Sliczne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ cudnie się prezentuje :D Muszę ją kupić moim dziewczynkom :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Często czytamy, ale Tej książeczki jeszcze nie znamy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie książeczki będę kupowała dzieciom ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tej książeczki, ale wydaje się fajna xd

  OdpowiedzUsuń
 7. uwielbiam bajki, w których głównymi bohaterami są takie miłe zwierzaczki, fajna książka.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem oczarowana tymi ilustracjami :)

  OdpowiedzUsuń
 9. piękne ilustracje, ciekawa pozycja dla każdego dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Samej książki nie znam, ale chętnie poznam - często sięgam po pozycje z tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakie piękne ilustracje! Bardzo ładnie wyglądają;>

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta książeczka ma piękne ilustrację. Myślę, że zagości na naszej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ładna książeczka, a ilustracje z pewnością przyciągną uwagę niejednego malucha!

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo ładnie wydana książka. Idealna na deszczowe i zimowe popołudnie. Ilustracje są bardzo kolorowe, a treść również ciekawa i pouczająca.

  OdpowiedzUsuń
 15. Widziałam tą książeczkę i mam w planach ją kupić dla córci przyjaciółki

  OdpowiedzUsuń