Jak reklamować swoją firmę ?

by - 17:54:00

prasa

Powiedzenie "reklama dźwignią handlu" jest jak najbardziej trafnym stwierdzeniem. Aby nasz biznes zyskał klientów musi być przede wszystkim dobrze rozreklamowany. W tym artykule dowiecie się na jakie kanały reklamy warto postawić. 


Aby nasz produkt, lub usługi jakie oferujemy dotarły do jak największej liczby potencjalnych klientów, warto postawić na kompleksową reklamę. Nie polecam skupiać się na jednym medium, ponieważ jedynie działania na szerszą skale przyniosą zamierzone efekty.

1. Ulotki

prasa

Jest to od wielu lat jedna z bardziej skutecznych form reklamy. Ulotki są uniwersalnym rodzajem reklamy, który dociera do każdej grupy wiekowej. Firmy wkładają je do skrzynek pocztowych, za wycieraczki samochodów, lub rozdają na ulicy. Jeśli prowadzicie działalność związaną z usługami, to warto poprosić o wsparcie kogoś z branży. Oferując na przykład usługi wykańczania wnętrz, zapytajcie w sklepach, które oferują materiały wykończeniowe, czy możecie umieścić u nich swój stojak na ulotki.  Na takiej ulotce powinniście umieścić krótkie, ale bardzo treściwie informacje, o tym co oferujecie. Bardzo ważne jest też podanie czytelnej formy kontaktu. Produkcję ulotek warto zlecić profesjonalistom, którzy zaprojektują całą grafikę, tak aby wyróżniała Waszą firmę spośród innych.

2. Internet

prasa

Internet to niezliczona liczba możliwości na reklamę swojej firmy. Warto zadbać o własną stronę internetową, na której klienci będą mogli znaleźć wszystkie oferowane usługi, oraz przykładowy cennik. Jeżeli zajmujecie się handlem i sprzedażą, to warto na stronie umieścić profesjonalne zdjęcia wszystkich produktów. Wbrew pozorom prowadzenie strony internetowej swojej firmy nie wymaga ani wielkich nakładów finansowych, ani szerokich informatycznych umiejętności. Na wielu portalach można znaleźć gotowe szablony, oraz bardzo przyjazny support, który krok po kroku przeprowadzi nas przez utworzenie własnej witryny. Równie ważna jest dobra reklama w social mediach. Tutaj możemy stworzyć bardzo zaangażowaną społeczność, która sama w sobie będzie najlepszą reklamą. Na portalach społecznościowych możemy również wykupić posty sponsorowane, które trafiają w konkretne grupy docelowe.

3. TV/Radio/Prasa

prasa

W tych mediach warto reklamować się na rynku lokalnym. Lokalna tv, radio, prasa docierają do sporej liczby potencjalnych klientów. Tutaj mamy nieco inny target. Często są to osoby starsze, które nie korzystają z internetu. Plusem takiej formy reklamy są również konkurencyjne ceny. Niewielkie ogłoszenie w prasie można wykupić już za kilkadziesiąt złotych.

Jakie formy reklamy uważacie za najskuteczniejsze?

You May Also Like

15 komentarze

 1. Dzisiejszy rynek to trudny rynek. Firmy wciąż zabiegają o klienta, myślę że przedsiębiorcy chętnie skorzystają z Twoich rad

  OdpowiedzUsuń
 2. moim zdaniem dobre ulotki to podstawa sukcesu <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepsza reklama to poczta pantoflowa :) Ale media społecznościowe wydają mi się super miejscem do wypromowania firmy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Według mnie reklama w internecie no i oczywiście przez polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. odpowiedni marketing-dźwignią handlu. aby biznes był rozpoznawalny i budził nasze zainteresowanie musimy podjąć odpowiednie kroki ku temu, ulotki, gadżety i wzmianki w mediach są bardzo skuteczne

  OdpowiedzUsuń
 6. Aby biznes się kręcił trzeba zainwestować odpowiednio w reklamę. Kwestia co otwieramy.

  OdpowiedzUsuń
 7. W rozwoju firmy reklama myślę jest najważniejsza. To dzięki niej zdobywa się klientów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Reklama to podstawa. Pamiętam jak mój kolega otworzył nieduża knajpkę w samym sercu miasta przy miejscu bardzo turystycznym, ale żałował kasy na reklamę i dobry szyld - jak szybko otworzył, tak szybko ją zamknął. Na ich miejscu do dziś kręci się coś podobnego i już otworzyli inne punkty w mieścue,

  OdpowiedzUsuń
 9. Reklama oczywiście jest konieczna jest wiele jej form ale ja np. zwracam także uwagę by zachować umiar. Ulotki są dobre i dość tanie, działają na okolice, który wybierzemy ale już wkładanie ulotek za wycieraczkę potrafi zirytować i zniechęcić.
  Uwielbiałam marketing w szkole :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wymieniłaś fajne i z pewnością potrzebne punkty :) Jako przedsiębiorca z pewnością wzięłabym je pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Reklama to klucz do sukcesu w dzisiejszych czasach :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach bez dobrej reklamy człowiek się nie wybije.

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne rady i jak najbardziej niebawem powinny mi się
  Przydać :)

  OdpowiedzUsuń