Jak zorganizować firmową imprezę ?

by - 08:02:00

wyjazd integracyjny

Zabawa w gronie współpracowników i szefostwa, to już nieodłączny element w świecie biznesu. Firmy, zwłaszcza te większe, pragną scalić swoją załogę i sprawić, by pracownicy na różnych szczeblach mogli lepiej się poznać. Dlatego imprezy firmowe na stałe wpisują się w kalendarz pracy.Pracując w dużej korporacji sama doświadczyłam tego, że niektóre osoby, z którymi współpracowałam na co dzień, znałam jedynie z mailowej korespondencji lub wykonywanych telefonów. Jeżeli poznamy kogoś osobiście, to znacznie łatwiej nam rozmawiać i ustalać pewne rzeczy wiedząc z kim rozmawiamy. Organizacja imprez firmowych, to najlepszy sposób na to aby dobrze poznać całą załogę. Zabawę w firmowym gronie można zorganizować na kilka sposobów.

1. Wyjazd integracyjny

wyjazd integracyjny

Jest to bardzo popularna forma takich imprez. Zazwyczaj pracodawcy decydują się na weekendowe wyjazdy. Często aby oderwać się od pospiechu i zgiełku miasta wybierane są ośrodki agroturystyczne. Taka forma spędzania czasu z współpracownikami mi osobiście podoba się najbardziej. Mamy tutaj połączenie przyjemnego z pożytecznym. Po pierwsze przez kilka dni jesteśmy w stanie naprawdę dobrze poznać inne osoby - zobaczyć je w różnych sytuacjach. Kolejny plus takich wyjazdów integracyjnych za miasto, to fakt, że na łonie natury naprawdę możemy wypocząć. Tutaj też do dyspozycji będziemy mieli znacznie więcej atrakcji: wspólne ognisko, jazda na quadach, grzybobranie, spływy kajakowe, wszelkiego rodzaju sporty, wycieczki rowerowe. Taki wyjazd zaplanowany na kilka dni dostarczy nam na pewno wielu miłych wspomnień.

2. Piknik firmowy

wyjazd integracyjny

Często firmy organizują pikniki, na które zapraszają nie tylko swoich pracowników, ale również ich najbliższą rodzinę. Są to również imprezy zaplanowane na powietrzu, więc można liczyć na najróżniejsze zabawy. Atrakcje na piknik firmowy często dotyczą nie tylko pracowników, ale także ich dzieci. Firmy zapraszają zazwyczaj zespół lub dj'a, ponieważ muzyka to obowiązkowy element takiej zabawy. Organizowany jest wspólny grill lub innego rodzaju poczęstunek. Na dzieci czekają najróżniejsze zabawy i konkursy prowadzone przez animatorów. Plusem takich pikników jest właśnie to, że możemy zabrać całą rodzinę. Dzieci mają zapewnioną opiekę podczas zabawy, a my możemy spędzić miło czas ze współpracownikami i lepiej się poznać.

3. Imprezy tematyczne

wyjazd integracyjny

Jest to chyba najmłodszy wśród wszystkich trendów wśród imprez firmowych. Od pracowników wymaga nie tylko pojawienia się na imprezie, ale również wczucia się w klimat. Na tego typu zabawę potrzebne są odpowiednie stroje, specjalnie dobrane jedzenie, oraz dopasowana muzyka. I tutaj również można prześcigać się w pomysłach co do tematu przewodniego takiej imprezy. Słyszałam już o imprezach w stylu: retro, hawajskim, disco, country, lat 70 - 80 -90, kostiumowym, lub tych dotyczących konkretnego kraju. Taka zabawa wymaga od organizatorów nie lada zaangażowania. Nie są to imprezy "typowe", dlatego są tak bardzo atrakcyjne. Pracownicy zwłaszcza w młodych, kreatywnych zespołach bardzo chwalą sobie taka formę wspólnego spędzania czasu.

Na który tym imprezy firmowej najchętniej byście poszli?

You May Also Like

15 komentarze

 1. wiele razy uczestniczyłam w takich imprezach firmowych i nie tylko jednak nigdy nie byłam organizatorem, o tej porze roku super sprawdzają się grille i wszelkie plenerowe spotkania

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie imprezki. Grill to fajny pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja firma właśnie takie imprezy nam organizuje. Jest przy tym dużo roboty ale jaka później satysfakcja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Firma mojego męża robiła właśnie takie imprezy w formie pikniku. Oprócz zabaw dla dorosłoch było też wiele atrakcji dla dzieci i animatorzy.

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas organizowane są pikniki firmowe. Ekstra sprawa. Zawsze to inna forma spędzania luźno czasu i poznania się. Ja to bym chętnie wyskoczyła na jakiś wyjazd integracyjny. Mam fajna ekipę w pracy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Imprezy tematyczne są rewelacyjne :) Najfajniejsze są po nich wspomnienia :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nieraz bylam na takich imprezach firmowych I to na prawdę dobra forma integracji

  OdpowiedzUsuń
 8. Dawno nie byłam na imprezie firmowej, Ale te, które były bardzo miło wspominam :) najchętniej poszłabym ba imprezę tematyczną z jakim świetnym pomysłem na przebranie się :)

  OdpowiedzUsuń
 9. w zeszłym roku pracowałam jako spedytor i nasz szef co tydzień coś organizował. powiem szczerze, że mnie to męczyło, bo z jednej strony jak nie pojechałam to potem od poniedziałku dziewczyny miały wspominki i kilka dni o tym trąbiły, a ja nie wiedziałam o co chodzi, a jak pojechałam to nie miałam czasu dla rodziny, bo weekend to czas kiedy widuje się z chłopakiem, bo on tirami jeździ i tylko na weekendy zjeżdża. rozumiem, że raz na jakiś czas ok, fajna sprawa :) i jak pogoda to piknik fajny pomysł, ale wyjazdy też super, bo zawsze można było coś zwiedzić , a ja uwielbiam ! nie mniej jednak facet mnie zwolnił jak się dowiedział, że mam raka i trafiłam do szpitala - chemia itp, więc nie polecam takiego szefa ;d
  a co do imprez firmowych to byłam też z moim u niego w firmie ,było fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. W sumie to sama nie wiem, chętnie bym poszła na jakąś impreze tematyczną, bo nigdy nie byłam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie uczestniczyłam w takim pokazie filmowym, jednak według mnie najlepiej zapowiadają się te pod gołym niebem, które organizowane są latem w Sopocie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Imprezy tematyczne to zdecydowany strzał w 10! Bardzo lubię w szczególności te nawiązujące do lat 80 i 90 :)

  OdpowiedzUsuń
 13. My w pracy mamy dwa razy w roku imprezę integracyjną z racji, że jesteśmy hotelem to wszystko organizujemy sami u siebie :) Przed wakacjami raczej stawiamy na plener i grill zaś na koniec roku duża impreza tematyczna z dj. Organizatorem jest co roku inny dział hotelu i robimy "bitwę" kto przygotuje lepszą zabawę :)
  Wyjazdy pobytowe mamy w mniejszych grupkach i zwykle jest to na zasadzie wygranych w konkursach dla pracowników :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Imprezy tematyczne to super pomysł:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Moim zdaniem takie firmowe wyjazdy, imprezy itp. są bardzo fajne, ale kiedy nie są organizowane za często.

  OdpowiedzUsuń